Урок №______
Тема:
Степінь з довільним дійсним показником.
Мета: Повторити означення степеня. Розглянути
властивості степеня з довільним дійсним показником.
Хід уроку.
I. Організаційна частина.
Привітання; визначення відсутніх; Перевірка готовності учнів до уроку.
Розкриття загальної мети уроку.
II. Актуалізація опорних знань.
Перевірка наявності домашньої роботи. Визначення типових недоліків у
знаннях і причин їх. Ліквідація недоліків.
III.
Вивчення
нового матеріалу.
Степінь з
натуральним показником
Степенем числа a з натуральним показником n, більшим за 1,
називається добуток n множників, кожний із яких дорівнює a. Тобто
Знак степеня з натуральним
показником
1. Якщо основа степеня
, то
для будь-якого натурального
значення n.
2. Якщо
, то
для будь-якого натурального
значення n.
3. Якщо
і n — число парне, то
. Наприклад:
=16.
.
Якщо
і n — число непарне,
то
. Наприклад:
= -16.
.


2. Якщо


3. Якщо




Якщо




Властивості степеня
1. При множенні степенів з однаковими
основами залишають ту саму основу, а показники степенів додають:
для будь-якого числа a
й довільних натуральних чисел m і n.
2. При піднесенні степеня до степеня основу залишають ту саму, а показники степенів перемножують:
для будь-якого числа a
й довільних натуральних чисел m і n.
3. При діленні степенів з однаковими основами залишають ту саму основу, а від показника діленого віднімають показник дільника:
для будь-якого числа a
й довільних натуральних чисел m і n таких, що
.

2. При піднесенні степеня до степеня основу залишають ту саму, а показники степенів перемножують:

3. При діленні степенів з однаковими основами залишають ту саму основу, а від показника діленого віднімають показник дільника:


4. Щоб піднести до степеня добуток, досить
піднести до цього степеня кожний множник і результати перемножити:
для будь-яких чисел a,
b і довільного натурального числа n.
5. Щоб піднести до степеня частку, треба піднести до цього степеня ділене і дільник, а потім поділити степінь діленого на степінь дільника:
для будь-яких чисел a
і b (b≠0) і
довільного натурального числа n.

5. Щоб піднести до степеня частку, треба піднести до цього степеня ділене і дільник, а потім поділити степінь діленого на степінь дільника:

IV. Закріплення вивченого матеріалу.
Піднести до
степенів: 2, 3, 4, 5.
3, 2, 5, (-3), (-5),

Виконати дії:

V. Підведення підсумків уроку.
Ми повторили
означення степеня. Розглянули властивості степеня з довільним дійсним
показником. Закріпили наші знання під час розв’язання вправ.
VI. Домашнє завдання.
Вивчити властивості степеня.
Немає коментарів:
Дописати коментар